Ali ERCAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Ali Ercan, 1986 yılında Konya’da doğdu. TED Ankara Koleji’nde lise eğitimini, İngiltere Leicester Üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

Ali Ercan seramik, turizm, maden gibi sektörlerde faaliyet gösteren Ercan Şirketler Grubu bünyesinde Genel Müdür, Yönetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Özellikle seramik ve granit üretimi ile finansal yönetim konularında üst düzey bilgi ve deneyime sahiptir.

İnşaat, turizm, seramik alanlarında çok sayıda projeyi hayata geçirmiş olan Ali Ercan, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da kurucu üye olarak yer almaktadır.

Hayrettin BÜYÜKİZGİ

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1979 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat bölümünde tamamlayan Hayrettin Büyükizgi, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi’nde Bankacılık alanında yapmıştır.

2001-2004 yılları arasında Strateji Menkul Değerler A.Ş.’de Araştırma Departmanı Müdür Yardımcılığı, 2004-2017 yılları arasında Nplus Daruma Finansal Danışmanlık Hizm. A.Ş.’de, ve 2017-2018 yılları arasında Teb Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Kurumsal Finans Müdürlüğü yapan Büyükizgi, 2018 yılından itibaren Qua Granite Hayal Yapı ve Ürün. San. Tic. A.Ş. bünyesinde Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak yer almaktadır.

Serkan ÖNEM

Yönetim Kurulu Üyesi

Serkan Önem, 1980 yılında Gaziantep’te doğmuştur. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır. Finans kariyerine 2007 yılında Citibank Ankara Ticari Şube’de başlayan Serkan Önem, 2008 yılında Garanti Faktoring A.Ş. ile faktoring sektörüne adım atmıştır. 2011-2014 yılları arasında Tam Faktoring A.Ş. Ankara Bölge Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2014 yılında İş Faktoring A.Ş.’de çalışma hayatına devam eden Serkan Önem, 2020 yılına kadar İş Faktoring A.Ş.’de Satış ve Pazarlama Direktörü olarak çalışmıştır.

Kasım 2020’de Ercan Şirketler Topluluğu bünyesine Pazarlama Direktörü olarak katılmıştır. Haziran 2021’de grup bünyesinde kurulan Allbatross Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de kurucu Genel Müdür olarak yer almıştır. Söz konusu Şirket iştirakleri olan Orsa Palet ve Ambalaj A.Ş. ile Rockharbour Deniz Endüstrisi A.Ş.’de de Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Haziran 2022’den itibaren Grubun lokomotif şirketleri olan Bien Yapı Ürünleri A.Ş.ve Qua Granite Hayal Yapı Ürünleri A.Ş.’nin pazarlama faaliyetleri başta olmak üzere tüm grup şirketlerinin ilgili sürecini kapsayan Grup Pazarlama Direktörü pozisyonunda çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Mart 2022’den itibaren Bien Finans Faktoring A.Ş. ve Tiiffany Ceramica Granit A.Ş.’de, Haziran 2022’den itibaren Allbatross Portföy Yönetimi A.Ş. ve Allbatross Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini sürdürmektedir.

Yahya YAVUZ

Yönetim Kurulu Üyesi - Genel Müdür

Yahya Yavuz 1970 yılında Nevşehir’de doğmuştur. Lisans eğitimini, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü'nde tamamlamıştır. 1993 yılında iş hayatına Yay-Sat A.Ş.’de Stajyer Müfettiş olarak başlamıştır. 1996 yılında Sağra A.Ş.‘de Finansman Müdür Yardımcısı, 2001 yılında Kastamonu Entegre Ağaç San.A.Ş.’de Finansman Müdür Yardımcısı, 2002 yılında Beğendik A.Ş’ de Finansman Müdürü ve Mali işlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır.

2008 yılında Fora Zeytin A.Ş.’de Operasyon Müdürlüğü ve Satış Direktörlüğü, 2013 yılında Yılpa Evart Mobilya'da Genel Müdürlük, 2020 yılında Marikat A.Ş.’ de Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuştur. 2022 yılı Eylül ayından itibaren Qua Granite Hayal Seramik A.Ş.’de Satın Alma Direktörlüğü yapmış, 03 Mayıs 2023 tarih itibari İle Allbatross GSYO A.Ş.’ne Genel Müdür olarak atanmıştır.

Yahya Yavuz, hizmet sektöründen, gıda, perakende, üretim olmak üzere farklı sektörlerde üst düzey yöneticilik yapmıştır.

Dorukhan ACAR

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1979 Ankara doğumlu olan ve kariyerine finans ve yönetim danışmanlığı alanlarında başlayan Dorukhan Acar lise eğitimini TASIS (İsviçre), üniversite eğitimini İşletme ve Ekonomi alanında Clark Üniversitesi (ABD), yüksek lisansını da ekonomi hukuku alanında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

The Boston Consulting Group ve Roland Berger şirketlerinde Türkiye, Hollanda, İtalya ve Ortadoğu ofislerinde finansal hizmetler, girişim sermayesi, endüstriyel ürünler ve spor endüstrilerinde, 40’tan fazla birleşme ve devralma, 250 civarı da projede görev almıştır. Danışmanlık kariyeri yanı sıra, 2011’de kurduğu Insignia Yapım A.Ş. ile eğlence sektörüne de dahil olmuş, şirket bünyesinde filmlerin yapımcılığını üstlenmiştir. Halihazırda Insignia A.Ş.’nin ticari faaliyetlerini yürütmekte ve aktif olarak melek yatırımcılık yapmaktadır.

Erman PEKER

Yönetim Kurulu Üyesi

İstatistik alanında lisans, Yönetim Bilişim Sistemleri alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Erman Peker, profesyonel iş hayatına 2006 yılında Türkiye İş Bankası'nda başlamıştır. 2013-2014 yılları arasında Aktif Bank İç Kontrol Müdürü, 2014-2018 tarihlerinde İş Faktoring İç Kontrol ve Uyum Yöneticisi, 2018-2022 yılları arasında İş Faktoring Bilgi Teknolojileri Bölüm Müdürü görevlerini üstlenen Erman Peker, 2022 yılı Aralık ayından itibaren Q Yatırım Bankası A.Ş.’nin Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Sayın Peker aynı zamanda QTech Bilgi Teknolojileri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Allbatross Girişim Sermayesi Yatırım OrtaklığıA.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Hasan Erkan ANLAR

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1972 İstanbul doğumlu Hasan Erkan Anlar lisans eğitimini ekonomi alanında Florida International University’de (ABD) tamamladı. Daha sonra Erasmus University, Rotterdam School of Management’ın (Hollanda) Corporate Executive MBA programından mezun oldu. 1997 yılında Garanti BBVA Genel Müdürlüğü, Finansal Kurumlar Birimi’nde bankacılık kariyerine başladı. Burada dış ticaret finansmanı, sendikasyon, seküritizasyon, yapılandırılmış finansman ve muhabir bankacılık alanlarında 6 yıl süreyle uzmanlaştıktan sonra 2003 yılından başlayarak 3 yıl süre ile aynı bankanın Karaköy şube müdürlüğü görevinde bulundu. 2006-2011 yılları arasında ise Garanti BBVA’nın iştiraklarinden Garanti Factoring BBVA A.Ş.’de, Satış ve Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürdü. Aralık 2011 ile birlikte özel sermaye fonu Actera’nın Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile birlikte ortakları arasında bulunduğu Tam Finans A.Ş.’nin kurucu CEO ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Halihazırda kurucu ortağı olduğu Anlar Danışmanlık A.Ş. ile firmalara finansal danışmanlık, yönetim danışmanlığı, insan kaynakları yönetimi, satış yönetimi ve pazarlama yönetimi konularında hizmet vermektedir.